کنکور کارشناسی ارشد MBA (مدیریت کسب و کار)

کنکور ارشد MBA

 

رشته MBA (مدیریت کسب و کار) یکی از پرطرفدارترین رشته‌های کارشناسی ارشد است. این رشته در کشور ایران سابقه زیادی ندارد و برای اولین بار در سال ۱۳۷۸، دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف بود که این رشته را در قالب یک رشته دانشگاهی در ایران ارائه داد. از همان زمان به دلیل احساس نیاز به دانش مدیریت کاربردی در کشور و همچینن به دلیل بازار کار بهتر، رشته MBA بین دانشجویان محبوب شد.

 

این محبوبیت باعث شده تعداد شرکت کنندگان در کنکور این رشته بسیار زیاد باشد و به همین دلیل کنکور MBA به یکی از رقابتی‌ترین رشته‌های کنکور کارشناسی ارشد تبدیل شده است. علاوه بر این مسئله، به دلیل شناور بودن رشته مدیریت کسب و کار در کنکور کارشناسی ارشد، دانشجویان تمام رشته‌ها می‌توانند در کنکور MBA شرکت کنند، به همین سبب تعداد زیادی از دانشجویان برتر رشته‌های مختلف که به مدیریت علاقه دارند، در کنکور MBA نیز شرکت می‌کنند.

 

اما هیچ کدام از این مسائل نباید باعث دلسردی داوطلبان کنکور MBA بشود. با این که سطح رقابت در کنکور این رشته زیاد است، هر سال عده زیادی از دانشجویان معمولی و کارمندان پر مشغله که فرصت کمی برای مطالعه دارند موفق به کسب رتبه‌های خوبی در کنکور ارشد مدیریت کسب و کار می‌شوند. هر کس با هر سطح درسی و حجم کاری، می‌تواند با هدف گذاری و برنامه‌ریزی درست، اعتماد به نفس و در نهایت با تلاش کافی به هدف خود برسد و از پس کنکور ارشد MBA برآید.

 

هدف ما این است که مسیر کنکور را برای تمام متقاضیان این رشته ساده‌تر کنیم. برای همین تلاش کرده‌ایم تمام اطلاعات مورد نیاز برای موفق شدن در کنکور MBA را در یک جا برای همه فراهم کنیم. این اطلاعات طبق تجربه سه ساله ما از کنکور MBA و صحبت و معاشرت با رتبه‌های برتر این رشته به دست آمده است. در پایان لازم است این نکته را بگوییم که مسیرهای مختلفی برای موفقیت در کنکور MBA وجود دارند، به همین روی ممکن است مطالب ذکر شده در این وبسایت از نظر برخی افراد غیرمفید یا اشتباه باشند. ما همواره به دنبال بهبود مطالب خود و کمک به داوطلبان کنکور MBA هستیم، بنابراین باعث افتخار ما خواهد بود که هر گونه ایراد در مطالب یا اختلاف نظر را از طریق فرم تماس، با ما در میان بگذارید.

 

مطالب زیر می‌توانند برای آشنایی با گام‌های موفقیت در کنکور ارشد MBA برای شما مفید باشند: